Fahrettin Erdinç Kimdir?

FAHRETTİN ERDİNÇ BİLİMSEL AKADEMİ PLC KURSU

1972 yılında Yunanistan’ın İskeçe ilinde doğdu. 1985 yılında Türkiye’ye göç etti. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde okumaya başladı ve aynı yıl programlama ile tanıştı. Okulda C, Mikroişlemci ve PIC mikro denetleyici programlama öğrendi.

Mezun olduktan sonra sistem destek ve bilgisayar ağları konusunda çalıştı. 1996 yılında kendi firması olan Bilimsel Akademi’yi kurdu ve bilgisayar eğitimleri vermeye başladı. 1996 yılından beri Yazılım Uzmanlığı, Sistem ve Ağ Uzmanlığı, Web Programlama, PLC, PIC ve Arduino Programlama konusunda eğitimler vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ders dışında bilişim sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak için makale ve kitaplar yazan Fahrettin Erdinç boş zamanlarında hobi olarak robotlar, motosikletler ve İzmir Bilişim Derneğinde sosyal projelerle ilgilenmektedir.

Bilimsel Akademi

1996 yılında kurulan Bilimsel Akademi, o günden bu güne güçlü bilgi birikimi ve tecrübesiyle “Bilişim” ve “Kariyer Eğitimleri” konusunda hizmetlerine kendi binasında devam etmektedir.

Kendi alanında uzman eğitmenlere sahip olan Bilimsel Akademi İzmir’de ve Türkiye’de birçok ilke de imza atmıştır; Türkiyedeki ilk Ethical Hacking, İzmir’deki ilk “PC Donanımı & Tamiri”, “3D AutoCAD”, “3D Studio MAX”, “Dreamweaver, Fireworks & Flash İle Web Tasarımı”, “Corel DRAW”, “Visual Studio.NET”, “Linux”, “Ethical Hacking”, “PLC Programlama” ve “CNC Programlama”, “PIC Programlama”, “Arduino Programlama” ve “Robotik” eğitimleri bunlardan sadece birkaçıdır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı olan DEPARK’ta TÜBİTAK ve KOSGEB Ar-Ge ve inovasyon projeleri geliştiren Bilimsel AR-GE ekibi, Türk yazılım ve otomasyon sektörlerine ileri teknolojiye sahip yazılım ve gömülü sistem üretmektedir.

Bilimsel Akademi örgün eğitimleri ile başta İzmir’liler olmak üzere tüm Türkiye’ye ve Türk dünyasına hizmet vermeye devam etmektedir.